اکستنشن کروم جت سئو

سئو تکنیکال

خطای 500 (Server error 5xx) چیست ؛ نحوه رفع خطاهای سرور
خطای 500 (Server error 5xx) چیست ؛ نحوه رفع خطاهای سرور
خطای 500 یا خطای سرور چیست؟ ارور 5xx به چه دلایلی رخ می‌دهد؟ در این مقاله از سایت جت سئو به آموزش رفع انواع خطاهای 500 می‌پردازیم.
معرفی 5 مورد از بهترین افزونه‌های بهینه‌سازی تصاویر در وردپرس
معرفی 5 مورد از بهترین افزونه‌های بهینه‌سازی تصاویر در وردپرس
افزونه‌های بهینه‌سازی تصاویر وردپرس متفاوتی با میزان عملکردهای مختلف وجود دارد که در این مقاله از جت سئو، 5 مورد از بهترین افزونه‌های بهینه‌سازی تصاویر را خواهید شناخت.
TTFB چیست؟ بررسی Time To First Byte به زبان ساده
TTFB چیست؟ بررسی Time To First Byte به زبان ساده
TTFB یا Time To First Byte زمان بین ارسال درخواست به سرور سایت تا دیدن اولین بایت را می‌گویند. در جت سئو، مفهوم TTFB و تاثیر آن بر سرعت سایت را بخوانید.
خطای soft 404؟ چطور خطای Soft 404 را رفع کنیم؟
خطای soft 404؟ چطور خطای Soft 404 را رفع کنیم؟
خطای soft 404 با ارور 404 متفاوت است. در این مقاله از جت سئو به توضیح ویژگی صفحات دارایsoft 404 ، تفاوت خطای soft 404 با ارور 404 و نحوه رفع خطای soft 404 پرداخته‌ایم.
تفاوت استفاده از ساب دامین و ساب فولدر در سئو
تفاوت استفاده از ساب دامین و ساب فولدر در سئو
تفاوت ها و کاربردهای ساب دامنه (SubDomain) و ساب دایرکتوری (SubFolder) و بررسی تاثیر هر کدام بر بهینه‌سازی سایت را در این مقاله از جت سئو مطالعه کنید.
بهترین افزونه وردپرس برای افزایش سرعت سایت کدام است؟
بهترین افزونه وردپرس برای افزایش سرعت سایت کدام است؟
معرفی افزونه های بالا بردن سرعت سایت وردپرس شامل WP Rocket و Litespeed Cache و Pagespeed Ninja و چند افزونه دیگر در جت سئو.
تغییر دامنه سایت با کمترین تاثیر منفی در سئو
تغییر دامنه سایت با کمترین تاثیر منفی در سئو
کاهش بازدید در انتقال دامنه اتفاق می‌افتد اما با رعایت نکات اصولی و با ریدایرکت کردن صفحات قبلی به جدید می‌توانیم تاثیرات را تا حدی کاهش دهیم. این مقاله را در جت سئو مطالعه کنید.
سایت مپ (site map) چیست؟ معرفی نقشه سایت به گوگل
سایت مپ (site map) چیست؟ معرفی نقشه سایت به گوگل
وقتی نقشه‌ای در دست دارید برنامه و مسیر حرکت شما کاملا مشخص است. نقشه سایت نیز به همین صورت است و مسیر حرکت خزنده‌های گوگل و موتورهای جستجو را مشخص می‌کند. در این مطلب به بررسی نقشه سایت، اهمیت آن و نحوه ساخته سایت مپ می‌پردازیم.
Gzip چیست و چه کاربردی دارد؟ آموزش تصویری فعال سازی Gzip
Gzip چیست و چه کاربردی دارد؟ آموزش تصویری فعال سازی Gzip
Gzip یکی از انواع روش‌های فشرده‌سازی است که باعث افزایش سرعت لود شدن وب سایت شما می‌شود. به طور خلاصه Gzip باعث فشرده‌سازی فایل‌های وب‌سایت می‌شود. روش‌های بسیار زیادی برای فشرده‌سازی وجود دارد و احتمالا شما نیز در سیستم خود، فایل‌هایی با پسوند zip یا rar مشاهده کرده‌اید. 
Breadcrumb چیست؟
Breadcrumb چیست؟
از آنجا که بردکرامب سلسله مراتب صفحات سایت را مشخص کرده و در تمام صفحات سایت لینک‌های داخلی به صفحات اصلی ایجاد می‌کند، به این ترتیب به ایجاد یک معماری صحیح در سایت و جلوگیری از ایجاد صفحات orphgan کمک خواهد کرد. در این مطلب با نحوه ساخت بردکرامب در سایت و اثرات آن در سئو سایت آشنا خواهید شد.
تگ noindex (نوایندکس) چیست و چه کاربردی دارد؟
تگ noindex (نوایندکس) چیست و چه کاربردی دارد؟
تگ نو ایندکس برای ایندکس نشدن صفحات وب استفاده می‌شود. اما چرا باید برخی از صفحات سایتمان در صفحه نتایج جستجو ایندکس نشوند و چگونه می‌توان این کار را انجام داد؟در این مطلب به این سوالات پرداخته ایم.
تگ Hreflang چیست و چگونه آن را به سایت اضافه کنیم؟
تگ Hreflang چیست و چگونه آن را به سایت اضافه کنیم؟
Hreflang یک تگ HTML است که از آن برای مشخص کردن زبان و محل جغرافیایی کاربران یک صفحه وب استفاده می‌شود. اگر چند نسخه از یک صفحه به زبان‌های مختلف در سایتمان داشته باشیم باید با به‌کارگیری تگ hreflang به موتورهای جستجو در این مورد اطلاع‌رسانی کنیم. این تگ به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا با توجه به زبان و موقعیت جغرافیایی کاربران، نسخه صحیح مناسب هر صفحه را به ایشان نمایش دهند.

سئو و بهینه‌سازی سایت به سه نوع سئوی داخلی، خارجی و فنی یا تکنیکال تقسیم می‌شود که برخی از این موارد کاملا محتوایی بوده و برخی دیگر مربوط به اقدامات فنی و تکنیکال می‌شوند. در این مطلب بیشتر درباره سئو تکنیکال و چک‌لیست‌های آن می‌پردازیم.

سئو تکنیکال چیست

سئو تکنیکال یا سئو فنی چیست؟

در سئو تکنیکال به بررسی و حل مشکلات فنی سایت از نظر سئو می‌پردازیم تا جایگاه سایت در صفحات جستجوی گوگل بهبود پیدا کند. اما سؤال اینجاست که چه مشکلاتی در سایت می‌توانند به سئو ربط داشته باشند؟

برای مثال اگر در سایت های بزرگ با تعداد صفحات بالا، نقشه سایت به درستی ساخته نشود ممکن است بعضی صفحات به گوگل معرفی نشوند در این صورت ربات‌های گوگل قادر به خزیدن آن صفحات نخواهند بود و در نتیجه به احتمال زیاد ایندکس نخواهند شد. صفحه‌ای که ایندکس نشود هم در صفحات نتایج گوگل (SERP) نمایش داده نمی‌شود و در نهایت رتبه‌ای نخواهند گرفت.

مثال دیگر در مورد سازگاری سایت با موبایل است که از نظر سئو سایت نکته بسیار حائز اهمیتی است. در واقع گوگل رسماً اعلام کرده که سایت‌های سازگار با موبایل در جستجوهایی که توسط موبایل انجام می‌شوند جایگاه بهتری خواهند داشت.

این فهرست به همین جا ختم نمی‌شود و می‌توان گفت فهرست نسبتاً طویلی است. از همین رو در ادامه فاکتورهایی که باید در سئو تکنیکال رعایت شوند را معرفی کرده ایم.

چرا سئو تکنیکال مهم است؟

بسیاری از صاحبان وب‌سایت از اهمیت زیاد سئو داخلی (On-page SEO) و محتوا را مطلع هستند، اما سئو فنی را نادیده می‌گیرند زیرا از نظر آن‌ها به نظر "پیچیده" می‌رسد. اما، در واقع، سئو فنی بسیار مهم است، زیرا به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا سایت شما را خزش و آن را در نتایج جستجو رتبه‌بندی کنند.

سئو تکنیکال (Technical SEO)

سئو فنی شامل تمام اجزایی است که وب‌سایت شما را سریع، بهینه برای موبایل، قابل جستجو، کاربرپسند و کاربردی می‌کند. بدون آن، ممکن است سایت جذابی داشته باشید که به کندی بارگیری می‌شود، قابل استفاده در دستگاه‌های تلفن همراه نیست، کاربران را به اطلاعاتی که نیاز دارند هدایت نمی‌کند، یا زمانی که کاربران سعی می‌کنند با شما تماس بگیرند یا محصولات شما را بخرند، دچار مشکل می‌شوند.

فاکتورهای سئو تکنیکال

برای اینکه بدانیم کدام مشکلات یا مسائل فنی سایت در بهبود سئو و جایگاه آن در صفحات نتایج جستجوی گوگل تأثیرگذارند باید به موارد زیر اشاره کنیم. برای بهبود سئو تکنیکال سایت خود، موارد زیر را در سایتتان بررسی کرده و در صورت نیاز مشکلات موجود را برطرف کنید. در این صورت شاهد رشد چشمگیر رتبه سایت خود خواهید بود.

معرفی تگ‌های HTML و تأثیر هر کدام بر سئو

تگ‌های HTML تعداد بسیار زیادی دارند مانند تگ‌هایی که باعث برجسته‌سازی بخشی از متن می‌شوند یا تگ‌هایی که نشان دهنده موسیقی‌اند؛ اما از این میان تنها بخشی بر سئو اثرگذارند که به آن‌ها می‌پردازیم:

  1.  بررسی فنی تگ عنوان

همان عنوان صفحه است. در عنوان صفحه حتماً باید از کلمات کلیدی استفاده شود. هر صفحه باید فقط یک تگ عنوان داشته باشد و هیچ صفحه‌ای نباید بدون تگ عنوان باقی بماند.

  1. بررسی فنی تگ توضیحات

به آن متای توضیحات نیز می‌گویند. اگرچه متای توضیحات به طور مستقیم بر سئو اثر ندارد، ولی از آنجا که در صفحات SERP نمایش داده می‌شود می‌تواند بر میل کاربر نسبت به کلیک کردن بر روی صفحه اثرگذار باشد. استفاده از کلمات کلیدی در این بخش نیز مؤثر است.

سئو فنی


بیشتر بخوانید: متا دسکریپشن چیست ؛ نکات کاربردی نوشتن توضیحات متا


  1. بررسی فنی تگ‌های هدینگ

تگ‌های هدینگ بخش‌های مختلف متن را از هم جدا می‌کنند. به وسیله عنوان‌های فرعی که در متن قرار می‌دهید مشخص می‌کنید که هر بخش از متن در مورد چه چیزی صحبت کرده‌اید. به این وسیله هم کاربر و هم موتورهای جستجو بهتر می‌توانند با یک نگاه به محتوای صفحه شما پی ببرند. این‌تگ‌ها از H2 تا H6 هستند.

  1. تگ موقعیت جغرافیایی

با مشخص کردن موقعیت جغرافیایی خود در سئو محلی بهتر ظاهر می‌شوید.

  1. خصوصیت Alt تصاویر 

با به کار بردن این خصوصیت، موتورهای جستجو از محتوای تصاویر شما مطلع شده و آن‌ها را در جستجوی تصاویر مرتبط نمایش می‌دهند.

استفاده از تگ‌های OG

متا تگ‌های OG (Open Graph) قطعه کدهایی هستند که در بخش head صفحات سایت قرار می‌گیرند و وظیفه آن‌ها کنترل نحوه نمایش آدرس صفحات پس از اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی است. تعداد زیادی از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و لینکدین از این قابلیت استفاده می‌کنند. هرچند استفاده از این متا تگ، تاثیر مثبت مستقیمی روی سئو سایت ندارد؛ اما با بهبود عملکرد لینک‌ها در شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود تا محتوای سایت شما در شبکه‌های اجتماعی بیشتر به اشتراک گذاشته شود که منجر به دریافت بک لینک بیشتر، کلیک بیشتر، ترافیک بیشتر، اعتبار صفحه و دامنه بیشتر و در نهایت بهبود رتبه خواهد شد.

بررسی نسخه AMP سایت

AMP مخفف عبارت Accelerated Mobile Pages است که یک فریم ورک متن باز است و به صورت مشترک توسط گوگل و چندین شرکت فناوری دیگر در سال 2016 راه‌اندازی شد؛ هدف از این کار بهبود تجربه کاربری برای تلفن‌های هوشمند برای استفاده بهتر از صفحات وب بود. با AMP، می‌توان وب‌سایت‌های موبایل ساده‌ای ایجاد کرد که تقریباً بلافاصله لود می‌شوند.

بررسی نسخه AMP سایت

برخی از کدهای وب‌سایت برای نمایش در دسکتاپ، اجرا می‌شوند و طبیعی است که هنگام نمایش در گوشی‌ها نیاز به اجرا و خواندن این کدها نیست. AMP با حذف این کدها هنگام نمایش در تلفن‌های هوشمند، باعث کاهش عناصر جاوا اسکریپت و CSS و استفاده از شبکه تحویل محتوا (Content Delivery Network) می‌شود. در واقع پروژه AMP یک راه‌حل برای افزایش سرعت لود وب‌سایت‌ها در گوشی‌های هوشمند است.

بررسی ریدایرکت 301 و 302 صفحات

ریدایرکت‌ها، ربات‌های کرالر گوگل و کاربران را از یک آدرس قدیمی به جدید هدایت می‌کنند و انواع مختلفی دارند. ریدایرکت 301 یا دائمی به کرالرها اطلاع می‌دهد که صفحه قبلی دیگر در دسترس نیست و نباید ایندکس شود و به طور کامل به آدرس جدید منتقل شده است. این ریدایرکت زمانی استفاده می‌شود که دیگر از آدرس قدیمی استفاده نمی‌کنید. ریدایرکت 302 یا موقت نیز به موتورهای جستجو اعلام می‌کند که آدرس قبلی وجود دارد؛ اما به طور موقت به آدرس جدید منتقل شده است. ضمن اینکه ارزش و رتبه صفحه قبلی را به صفحه جدید منتقل نمی‌کند.

نکته مهمی که در سئو تکنیکال (Technical SEO) باید به آن توجه کنید، استفاده درست و مناسب از این دو ریدایرکت است. هنگامی که یک صفحه یا URL به طور کامل از دسترس خارج شده است، از ریدایرکت 301 باید استفاده شود؛ زیرا این امکان را می‌دهد که رتبه و ترافیک صفحه قبلی، به صفحه جدید منتقل شود. همچنین وقتی صفحه به طور موقت منتقل می‌شود و نمی‌خواهد ترافیک و جایگاه آن هم منتقل شود، از ریدایرکت 302 استفاده کنید. استفاده اشتباه از ریدایرکت‌ها باعث آسیب جدی به سئو سایت شما خواهد شد؛ پس حتما به آن‌ها توجه کنید.

بررسی خطای 404 صفحات

خطای 404 هنگامی رخ می‌دهد که صفحه‌ای از وب‌سایت شما که کاربر به به آن هدایت می‌شود، در سایت وجود ندارد. این خطا به دلایل زیادی از جمله حذف شدن صفحه مورد نظر، خطای کاربر و وجود مشکل در ریدایرکت شدن صفحات رخ می‌دهد. وجود خطای 404 طبیعی است، اما زمانی از نظر سئو مشکل‌ساز است که یک لینک داخلی یا خارجی کاربر را به آن صفحه هدایت کند، در این صورت پیج رنک منتقل شده به این صفحات هدر خواهد رفت و همچنین باعث ضربه به تجربه کاربری سایت شما می‌شود.

بررسی خطای 404 صفحات

بررسی خطاهای سرور (SERVER ERROR)

اگر کاربر بخواهد به سروری دسترسی پیدا کند، اما آن سرور اشتباه تنظیم شده باشد و نتواند درخواست کاربر را پاسخ دهد، خطای سرور رخ می‌دهد. در واقع، خطاهایی که از سوی سرور در زمان دسترسی کاربران رخ می‌دهد را خطاهای سرور می‌گویند. این خطاها به دلایل زیادی مانند سرعت کند بارگذاری صفحات، ترافیک ورودی سنگین در سایت، مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و قطعی سرور رخ می‌دهند که بهترین راه، استفاده از خدمات یک شرکت ارائه دهنده هاستینگ معتبر با پشتیبانی مناسب است.

بررسی خطاهای 5XX سرور

ساختار آدرس صفحات، یکی از اولین مواردی است که کاربر مشاهده می‌کند؛ بنابراین باید برای کاربر و موتورهای جستجو بهینه شود. بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها گمان می‌کنند که آدرس صفحات، تاثیری در سئو سایت ندارد؛ اما این‌طور نیست و این عامل یکی از عوامل موثر بر رتبه و بهینه‌سازی سایت محسوب می‌شود. یک URL مبتنی بر سئو باید تا حد امکان مختصر و قابل درک باشد، کلمات کلیدی در آن وارد شده باشد و با عنوان صفحه همخوانی داشته باشد؛ همچنین از علائم و حروف و کلمات اضافه در آن استفاده نشده باشد.

بهینه سازی سرعت سایت (Page speed)

چنانچه سرعت سایت به دلیل مشکلات کدنویسی، حجم بالای تصاویر و... کم باشد، کاربران مدتی تا بارگذاری کامل صفحه معطل می‌مانند و این ممکن است کاربران عجول و کم‌طاقت را از سایتتان فراری دهد. هر بار که کاربر وارد سایت شما شده و ظرف تنها چند ثانیه مجدد به صفحه نتایج گوگل بازگردد، برای سئو شما اثر منفی خواهد داشت.

بهینه سازی سرعت سایت (Page speed)

استفاده از کدهای اسکیماها Schema

اسکیماها مانند کدهایی هستند که در داخل سایت قرار می‌گیرند و یک سری اطلاعات در مورد سایت مانند موضوع کلی سایت و صفحه ی موردنظر ما را به موتورهای جستجو ارائه می‌دهند تا به این وسیله موتورهای جستجو هم بتوانند آن‌ها را در دسته‌بندی و جایگاه مناسبی قرار دهند.

از جمله مهم‌ترین اسکیماها عبارت‌اند از اسکیمایی که برای تعیین اطلاعات مربوط به برگزاری یک رویداد در سایت قرار می‌گیرد، اسکیمایی که برای معرفی محصولات استفاده می‌شود یا اسکیمایی که برای ارائه اطلاعات مربوط به آهنگ‌ها و فیلم‌های بارگذاری شده وجود دارند.

اضافه کردن اسکیما FAQ به صفحاتی که در صفحه اول گوگل هستند

اسکیما FAQ (Frequently Asked Questions) یا سوالات متداول، ویژگی‌ای است که در زمان نمایش صفحه سایت شما در نتایج جستجو اضافه شده و تعدادی از سوالات و پاسخ‌های آن‌ها را به صورت یک لیست کشویی در زیر لینک صفحه شما نمایش می‌دهد. شما با کلیک روی هر سوال می‌توانید پاسخ آن را مشاهده کنید. این ویژگی که یکی از اصل‌های سئو تکنیکال است، با اضافه کردن کدهای اسکیمای آن در صفحه فعال می‌شود. ضمن اینکه تنها برای صفحه سوالات متداول نیست و می‌توانید برای دیگر صفحات سایت خود مانند پست‌های وبلاگ، صفحات محصول و خدمات نیز استفاده کنید.

استفاده از اسکیما سوالات متداول به شما این امکان را می‌دهد که بخش بیشتری از صفحه نتایج جستجو را تصاحب کنید، صفحه شما در نتایج جستجو متمایز به نظر برسد و کلیک بیشتری دریافت کنید.
 


بیشتر بخوانید: اسکیما چیست و چه انواعی دارد


بررسی تگ کنونیکال (Canonical) صفحات سایت 

گوگل روی صفحات با محتوای تکراری یا بسیار مشابه حساس است. با این حال این مشکل ممکن است به دلایلی برای هر سایتی به خصوص سایت‌های قدیمی با تعداد صفحات زیاد رخ دهد. راه حل‌های مختلفی برای حل این مشکل ارائه شده که یکی از آن‌ها استفاده از تگ کنونیکال است.

تگ کنونیکال را باید در صفحه‌ای که یک نسخه مشابه کامل‌تر دارد قرار دهید و با این کار به گوگل می‌گویید که نسخه اصلی این صفحه در کدام URL قرار دارد. به این وسیله گوگل هم در صفحات نتایج آن نسخه اصلی را نمایش خواهد داد و رتبه به آن صفحه تعلق می‌گیرد.همچنین باید به این مورد دقت کنید که همه ی صفحات سایت باید تگ کنونیکال داشته باشد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تگ canonical مقاله تگ کنونیکال چیست و چه کاربردی در سئو دارد را مطالعه نمایید.

فایل  Robots.txt 

تمام خزنده‌ها و روبات‌ها قبل از بررسی سایت به این فایل مراجعه می‌کنند و بر اساس دستورات نوشته شده در آن اقدام خواهند کرد. شما باید خزیدن صفحاتی را که از نظر جستجو ارزشی برای سایتتان ندارند (کسی آن‌ها را سرچ نمی‌کند) برای ربات‌های موتورهای جستجو ممنوع کنید تا باعث افت رتبه کلی سایتتان نشوند.

فایل  Robots.txt 

از طرف دیگر از ترافیک سایتتان بالاست، می‌توانید در این فایل به روبات‌ها بگویید صفحات را با تأخیر بخزند تا در بازدید کاربران از سایت مشکلی ایجاد نشود.

قرار دادن نقشه سایت در این فایل نیز می‌تواند کمک بزرگی به خزیدن تمام صفحات سایت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فایل robots.txt مقاله فایل Robots.txt چیست را مطالعه نمایید.

ساخت نقشه سایت(Sitemap)

همان طور که گفته شد، ساخت نقشه سایت به روبات‌ها و خزنده‌های موتورهای جستجو یک دید کامل از تمام صفحات سایت می‌دهد و در نتیجه می‌توانند حتی صفحاتی که در اعماق تو در توی سایت واقع شده‌اند را یافته و محتوای آن‌ها را بخزند.

استفاده از نقشه سایت باعث می‌شود که روبات‌های گوگل سریعتر صفحات سایت شما را شناسایی و اطلاعات آنها را ایندکس کنند. نقشه سایت کمکی به بهبود رتبه صفحات سایت شما در گوگل نمی‌کند اما سرعت ایندکس را افزایش می‌دهد، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ساخت نقشه سایت مقاله نقشه سایت یا Site Map چیست را مطالعه نمایید.

بررسی رندر شدن درست صفحات سایت 

قابلیتی در کنسول گوگل اضافه شده که شما با وارد کردن آدرس صفحه مورد نظر از گوگل می‌خواهید آن را توسط روبات‌های خاصی بررسی کند. با این کار مشکلات آن صفحه در صورت وجود مشخص خواهد شد.

چنانچه احساس کردید صفحه‌ای از دید روبات‌های گوگل دور مانده می‌توانید با استفاده از این قابلیت به مشکل پی برده و نسبت به رفع آن اقدام کنید.

نصب پروتکل اس اس ال (SSL)

گوگل به امنیت کاربران بسیار اهمیت می‌دهید و از همین رو برای سایت‌های دارای پروتکل SSL امتیاز ویژه‌ای در نظر گرفته است. بنابراین حتماً برای سایت خود یک گواهی SSL تهیه کرده و سپس کلیه URLهای سایتتان را از http به https انتقال دهید.

نصب پروتکل اس اس ال (SSL)

استفاده از بردکرامب صحیح برای صفحات سایت 

بردکرامب استعاره است از ریختن خرده نان بر روی زمین برای پیدا کردن مسیر بازگشت. در بحث وب‌سایت، بردکرامب در واقع همان لینک‌هایی است که در بالای صفحه، جایگاه کاربر را به صورت مسیری که از صفحه اصلی تا صفحه کنونی طی کرده نشان می‌دهد.

بردکرامب علاوه بر اینکه از نظر تجربه کاربری می‌تواند مفید باشد، با لینک‌هایی که در هر صفحه ایجاد می‌کند باعث اتصال صفحات داخلی سایت به یکدیگر می‌شود.

بررسی موبایل فرندلی (Mobile friendly) صفحات سایت

از آنجا که اکثر کاربران سایت‌ها امروزه از موبایل خود برای اینترنت گردی استفاده می‌کنند، بسیار مهم است که ظاهر سایت در صفحات کوچک موبایل و تبلت نیز حفظ شود. استفاده از قالب‌های واکنش گرا و موبایل فرندلی این امکان را ایجاد کرده است.


جمع بندی

سئو تکنیکال بخش اعظمی از روش‌های سئو سایت را در برمی‌گیرد. با اجرای اصول سئو تکنیکال در سایت خود، در واقع مشکلات فنی مربوط به سئو را در سایتتان برطرف کرده‌اید و به این ترتیب راه را برای کسب رتبه‌های بهتر در گوگل و سایر موتورهای جستجو هموار ساخته‌اید.

شما می توانید با عضویت رایگان در جت سئو مشکلات فنی و سئو تکنیکال سایتتان را بررسی کنید.

عضویت و اشتراک در جت سئو

پربازدیدترین ها

الگوریتم پیج رنک گوگل چیست و تاثیر PageRank در سئو
گوگل برای رتبه‌بندی صفحات و نمایش نتایج جستجوها، فاکتورهای زیادی را در نظر می‌گیرد. یکی از موارد مهم در مشخص کردن صفحات مهم، پیج رنک است. در این مطلب بیشتر درباره این معیار و نحوه افزایش آن صحبت خواهیم کرد.
آموزش ثبت مکان در گوگل مپ به همراه ویرایش و حذف آن
آموزش ثبت و ویرایش مکان در گوگل مپ (Google Map) به صورت تصویری از طریق گوشی و کامپیوتر به همراه مزایای ثبت مکان در نقشه گوگل را در مقاله جت سئو بخوانید.
تگ تایتل چیست؟ چطور تگ عنوان (Title) سئو شده بنویسیم؟
تگ تایتل و تاثیر تایتل در سئو برکسی پوشیده نیست و امروزه سئوکاران حرفه‌ای به کمک کپی رایتینگ و خلاقیت سعی می‌کنند عنوان صفحه را مرتبط و جذاب انتخاب کنند. تگ title داخل تگ head قرار می‌گیرد. بسیار ضروری است که هر صفحه از وبسایت شما یک عنوان مفید، مختصر و دقیق داشته باشد.