آب و هوای گوگل - تغییرات الگوریتم های گوگل

بخش آب و هوای گوگل در ایران گزارشی از نمایش تلاطم تغییرات الگوریتم گوگل در روز‌های گذشته است. هر چقدر طوفانی‌تر باشد، نشان‌دهنده تغییرات رتبه کلمات درگوگل است.

آب و هوا برای سه شنبه،08 خرداد 32°C
آب و هوای هفته گذشته
دوشنبه 07 خرداد ۳۸°C
يكشنبه 06 خرداد ۳۷°C
شنبه 05 خرداد ۳۷°C
جمعه 04 خرداد ۳۶°C
پنجشنبه 03 خرداد ۳۶°C
چهارشنبه 02 خرداد ۴۴°C

گزارش تغییرات الگوریتم‌های گوگل با تحلیل جت سئو

وقتی سایتتان با افت رتبه مواجه می‌شود، خودتان را به خاطر کارهای نکرده سرزنش می‌کنید یا به رقبا غبطه می‌خورید؟ یا وقتی که رتبه سایت شما بالا می‌رود به خودتان می‌بالید و به رقبا فخر می‌فروشید؟ بد نیست بدانید که بین عملکرد خوب و بد شما یا عملکرد خوب و بد رقبا، یک گزینه سومی هم وجود دارد.

در این بین الگوریتم‌های گوگل و تغییرات آن نقش به‌سزایی دارند. تغییراتی که گاهی از آنها باخبر می‌شویم و خیلی وقت‌ها هم از وقوع آنها بی‌اطلاعیم. تغییراتی که می‌توانند طوفان به پا کنند و لرزه به اندام وبمستران و کارشناسان سئو بیندازد.

خلاصه که اگر می‌خواهید اقدامی انجام دهید، پیش از هر کاری باید حواستان به وضعیت تغییرات رتبه گوگل و شدت آنها باشد و برای نوسان‌های زیاد یا اوضاع طوفانی و شرایط ناپایدار آماده باشید!

گزارش تغییرات الگوریتم‌های گوگل چیست؟

احتمالا شما هم در جریان هستید که هر از چند گاهی گوگل از الگوریتم‌های جدید رونمایی کرده یا الگوریتم‌های قبلی را به‌روزرسانی می‌کند. البته فارغ از الگوریتم‌ها، سیستم رتبه‌دهی و عملکرد موتور جستجوی گوگل همواره تغییرات و بهینه‌سازی‌های مختلفی را به خود می‌بیند.

در حالی که الگوریتم‌هایی چون پاندا یا کبوتر سروصدای زیادی به پا کردند، گوگل اعلام کرد که فقط در سال 2010 حدود 516 تغییر جدید داشته است. ضمن اینکه شواهد امر نشان می‌دهد در سال‌های اخیر هم هیچ‌وقت از گزند تغییرات الگوریتم‌های گوگل در امان نبوده‌ایم و تعداد و سرعت به‌روزرسانی‌ها افزایش زیادی داشته است.

برای بررسی وضعیت تغییرات و به‌روزرسانی‌های این موتور جستجو، الگویی به نام آب و هوای گوگل ایجاد شد که براساس یک سری فرمول‌ها و الگوریتم‌ها می‌فهمیم آیا در روزهای گذشته وضعیت صاف و آفتابی را پشت سر گذاشته‌ایم یا اسیر طوفان و رگبارهای شدید گوگل بوده‌ایم. بدون شک هر چه اوضاع آرام‌تر باشد متوجه می‌شویم که عملکرد ما یا رقبایمان روی رتبه‌ها تاثیر داشته است و اگر اوضاع طوفانی باشد، باید گوگل را هم داخل بازی حساب کنیم.

پیشتر ابزارهای مشابه خارجی مانند MozCast چنین گزارشی را ارائه می‌دادند که هیچ‌کدام در ایران قابل استفاده نبود. اما جت سئو اولین ابزار ایرانی است که این گزارش را در اختیار متخصصان قرار می‌دهد.

تفاوت اصلی گزارش جت سئو با نمونه‌های خارجی مانند مازکست این است که در گزارش جت سئو، تغییرات مربوط به ایران به صورت کامل و دقیق بررسی و ارائه می‌شود.

جت سئو براساس فرمول‌های به‌دست آمده و با بررسی بیش از 5000 کلمه کلیدی در شاخه‌های مختلف، وضعیت تغییرات الگوریتم‌های گوگل و شدت و میزان تغییرات نتایج ایران را تحلیل کرده و به شما گزارش می‌دهد.

زمانی که نتایج و رتبه‌های شما تغییر قابل توجهی دارند و خوب یا بد می‌شوند، گاهی اوقات نمی‌دانید دلایل آن را در اقدامات خودتان جستجو کنید یا رقبا. گاهی هم کار خاصی نکرده‌اید، ولی شاهد تغییرات رتبه هستید. اینجاست که گزارش تغییرات گوگل به کمک شما می‌آید تا متوجه شوید تغییرات و به‌روزرسانی‌های این موتور جستجو چقدر روی شرایط پیش آمده موثر بوده است.

با توجه به گزارش به‌دست آمده از جدیدترین آپدیت‌های ایران متوجه می‌شوید وضعیت مسیر چطور است و راه را چگونه ادامه دهید.