ابزارهای سئو

آموزش جامع ابزار pagespeed insights و رفع خطاهای آن
آموزش جامع ابزار pagespeed insights و رفع خطاهای آن
ابزار pagespeed insight گوگل یکی از ابزارهای کاربردی برای اندازه‌گیری و بهبود سرعت سایت است. آموزش کامل pagespeed insights و خطاهای آن را در جت سئو بخوانید.
بررسی و مقایسه بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت
بررسی و مقایسه بهترین ابزارهای آنالیز سرعت سایت
اندازه‌گیری سرعت سایت و بهبود عملکرد آن نقش مهمی در ایجاد یک تجربه کاربری خوب دارد. در این مطلب از سایت جت سئو به بررسی و مقایسه بهترین ابزارهای تست سرعت سایت می‌پردازیم.
معرفی 5 مورد از بهترین افزونه‌های بهینه‌سازی تصاویر در وردپرس
معرفی 5 مورد از بهترین افزونه‌های بهینه‌سازی تصاویر در وردپرس
افزونه‌های بهینه‌سازی تصاویر وردپرس متفاوتی با میزان عملکردهای مختلف وجود دارد که در این مقاله از جت سئو، 5 مورد از بهترین افزونه‌های بهینه‌سازی تصاویر را خواهید شناخت.
آموزش جامع ابزار Screaming Frog SEO Spider برای سئو
آموزش جامع ابزار Screaming Frog SEO Spider برای سئو
آموزش Screaming Frog SEO Spider شامل نصب و راه‌اندازی اسکریمینگ فراگ، خزیدن در وب سایت با اسکریمینگ فراگ، پیدا کردن ریدایرکت با اسکریمینگ فراگ و... را در جت سئو بخوانید.
آموزش گوگل کیورد پلنر برای کلمات کلیدی جدید
آموزش گوگل کیورد پلنر برای کلمات کلیدی جدید
آموزش گوگل کیورد پلنر برای یافتن کلمات کلیدی جدید به سئوکاران کمک زیادی می کند. در این مقاله از جت سئو به آموزش Google keyword planner پرداخته ایم.
بهترین افزونه‌های گوگل کروم برای سئو سایت کدامند؟
بهترین افزونه‌های گوگل کروم برای سئو سایت کدامند؟
در این مقاله از جت سئو به معرفی مهم‌ترین و پرکاربردترین افزونه‌های سئو در مرورگر گوگل کروم پرداخته‌ایم.
آموزش تصویری اتصال سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس
آموزش تصویری اتصال سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس
آموزش کامل به همراه تصویر برای اتصال search console به google analytics و بررسی ضرورت آن و همه سوالات متداول شما در این مقاله از جت سئو
بهترین افزونه وردپرس برای افزایش سرعت سایت کدام است؟
بهترین افزونه وردپرس برای افزایش سرعت سایت کدام است؟
معرفی افزونه های بالا بردن سرعت سایت وردپرس شامل WP Rocket و Litespeed Cache و Pagespeed Ninja و چند افزونه دیگر در جت سئو.
بررسی رتبه کلمه کلیدی در گوگل با ابزار حرفه ای جت سئو
بررسی رتبه کلمه کلیدی در گوگل با ابزار حرفه ای جت سئو
در این مقاله از وبلاگ جت سئو، روش های بررسی رتبه کلمات کلیدی در نتایج گوگل و بهترین ابزارهای موجود برای مانیتورینگ جایگاه رتبه کلمه کلیدی را بررسی خواهیم کرد.
آشنایی با تحقیق کلمات کلیدی و ابزارهای آن
آشنایی با تحقیق کلمات کلیدی و ابزارهای آن
در این مقاله از وبلاگ جت سئو، به تحقیق کلمات کلیدی، هدف از انجام آن، مراحل انتخاب کلمه کلیدی و برترین ابزارهای موجود برای تحقیق کلمه کلیدی خواهیم پرداخت.
disavow چیست و نحوه انجام آن چگونه است؟
disavow چیست و نحوه انجام آن چگونه است؟
با لینک‌های مخرب سایتمان چکار کنیم؟ ما در این مطلب به شما نحوه کار با اصلی ترین ابزار گوگل برای بی تاثیر کردن لینک‌های اسپم یعنی ابزار disavow link را آموزش می‌دهیم.
orphan page یا صفحات یتیم چیست؟
orphan page یا صفحات یتیم چیست؟
صفحات یتیم یا orphan pages صفحاتی از سایت هستند که هیچ لینکی از صفحات دیگر سایت به آن‌ها داده نشده است. در نتیجه، کاربر هرگز از درون سایت نمی‌تواند با لینک‌های داخلی به آن‌ها برسد.

ابزارهای سئو به شما گزارشی از وضعیت سئوی سایت ارائه می‌کنند و کمک می‌کنند تا بتوانید در گوگل رتبه بهتری بگیرید. این ابزارها برای پیدا کردن فرصت‌های بهبود وب‌سایت، شناخت نقاط ضعف و جلوگیری از مشکلاتی که مانع رتبه گرفتن می‌‌شوند، به شما کمک می‌‌کنند.

با این که الگویتم‌های گوگل و نحوه عملکرد آن‌ها تا حدودی برای ما روشن شده است، اما برای محاسبه فاکتورهای تأثیرگذار در سئو، بررسی کم و کاستی‌های سایت، پیدا کردن مشکلات و انتخاب بهترین استراتژی، ما به ابزارهای سئو نیاز خواهیم داشت.

تاکنون بسیاری از شرکت‌ها برای تجزیه و تحلیل سئو سایت و ارائه راهکار برای بهبود رتبه، ابزارهای مختلفی را ارائه کرده‌اند. در این مقاله ما برترین و مشهورترین ابزارهای سئو را معرفی خواهیم کرد، ضمن این که یکی از ابزارهای ایرانی که می‌تواند با نمونه‌های خارجی رقابت کند را بررسی می‌کنیم.

معرفی ابزارهای سئو

معرفی ابزارهای سئو

چرا باید از ابزارهای سئو استفاده کنیم؟

فرض کنید بخواهیم یک میز را تنها با استفاده از دست بسازیم. واضح است که برای ساخت میز ما نیاز به ابزارهایی مثل متر، اره، دریل، چکش و ... داریم و تنها با استفاده از دست نمی‌توانیم یک میز بسازیم. در مورد سئوی سایت هم به همین صورت است و ما برای انجام صحیح اصول سئو نیاز به ابزار خواهیم داشت. شاید بتوانیم یک وب‌سایت را ایجاد کنیم، اما بدون ابزار به پاسخ سوالات زیر نمی‌رسیم:

 • هر کدام از صفحات ما چقدر بازدید داشته‌اند؟
 • ترافیک وب‌سایت ما افزایش داشته است یا کاهش؟
 • چه مشکلات فنی در صفحات وجود دارد؟
 • چه تعداد لینک و از کدام وبسایت ها به ما داده شده است؟
 • کدام کلمات کلیدی می‌توانند باعث جذب کاربران جدید شوند؟

ابزارهای سئو به شدت سودمندند و برای تدوین استراتژی سئو سایت به این ابزارها نیاز داریم. اما برای گرفتن بیشترین بازدهی از این ابزارها باید ابتدا بدانیم که چگونه از آن‌ها استفاده کنیم. با استفاده از ابزارهای سئو می‌توان کارهای بسیاری انجام داد، اما موارد زیر از جمله مهم‌ترین کارها هستند:

 • بررسی و تحلیل صفحات
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • بررسی لینک های سایت
 • انجام سئوی محلی
 • انجام سئوی موبایل
 • انجام سئوی On-Page
 • بررسی رتبه کلمات کلیدی
 • بررسی مشکلات فنی سایت

معرفی ابزارهای سئو

ابزار Woorank

وورنک یک ابزار کارآمد سئو است که وبسایت شما را تحلیل می‌کند و به شما نکته‌هایی را نشان می‌دهد که می‌تواند به بهبود سئوی سایت شما کمک کند. این ابزار برای سئوی سایت شما امتیازی را در نظر می‌گیرد و یک چک لیست از کارهای قابل اجرا برای بهبود و رفع مشکلات سئوی سایت در اختیار شما قرا می‌دهد.

ابزار Woorank

همچنین Woorank یک بخش موبایل دارد که با استفاده از آن می‌توانید نحوه دیده شدن وبسایت در موبایل را بررسی کرده و سرعت بارگذاری آن را مشاهده کنید. از دیگر کارهایی که این ابزار انجام می‌دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تجزیه و تحلیل رقبا
 • کلیدواژه‌هایی که سایت‌های رقیب استفاده کرده‌اند
 • ترافیک روزانه و ترافیک بر اساس زمان

ابزار Ahrefs

اگر به دنبال یک ابزار سئوی جامع و کامل هستید، Ahrefs ابزاری است که برای شما ساخته شده است. Ahrefs دارای یک ابزار قدرتمند تحلیل بک لینک است که هر 15 دقیقه به‌روزرسانی می‌‌شود و همچنین دارای یک خزنده وب است که بیش از 8 میلیارد وب‌سایت را در روز خزش می‌کند (به گفته وبسایت Ahrefs این دومین خزنده پرقدرت وب پس از گوگل است).

Ahrefs دارای یک ابزار تحلیل سئو است که سایت شما را از نظر عملکرد بهینه بررسی می‌کند. نکته‌ها و راهنمایی‌هایی که این ابزار به شما ارائه می‌دهد دارای داده‌های بسیار دقیقی است. Ahrefs به دلیل ابزارهای قدرتمند خود بسیار مفید است و اگر چه رایگان نیست اما ارزش پرداخت پول را دارد. در ادامه برخی از این ابزارهای را به طور مختصر معرفی می‌کنیم:

 • Site Explorer: این ابزار به شما کمک می‌کند تا بک‌لینک‌های رقبا را بررسی کنید.
 • Content Explorer: به شما کمک می‌کند تا محتواهایی که بیشتر به اشتراک گذاشته شده‌اند را بررسی کنید.
 • Keywords Explorer: ابزاری برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط

قیمت نسخه آزمایشی 7 روزه این ابزار 7 دلار و پلن Lite آن 99 دلار در ماه است.

ابزار SEMRush

SEMRush یکی از بهترین ابزارهای جامع سئو است که با استفاده از آن می‌توانید کلمات کلیدی را پیدا کنید، ترافیک ارگانیک را تخمین بزنید و بک‌لینک‌ها را بررسی کنید. یکی از مهم‌ترین ابزارهای SEMRush ابزار keyword Magic است که به شما کلمات کلیدی را معرفی می‌کند که بسیاری از ابزارهای دیگر از آن ناتوان هستند.

ابزار SEMRush

با استفاده از SEMRush می‌توانید اطلاعات مفیدی از رقبا به دست آورید و با بررسی این که چه کارهایی را خوب انجام داده‌اند و چه اشتباهاتی داشته‌اند، از کارهای خوب آن‌ها ایده بگیرید و کارهای اشتباه آن‌ها را انجام ندهید. همچنین با استفاده از ابزار تحلیل سئوی SEMRush می‌توانید صفحات خود را از نظر سئوی On-Page و تکنیکال بررسی کنید و با استفاده از راهنمایی‌های آن مشکلات را برطرف کنید.

قیمت نسخه پلن پیشرفته SEMRush حدود 120 دلار در ماه است.
 

ابزار Google Keyword Planner

ده‌ها ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی در دسترس است، اما تعداد کمی از آن‌ها به اندازه ابزار کلمه کلیدی Google محبوب هستند.

Google’s Keyword Planner tool داده‌های کلیدی مانند اصطلاحات مرتبط با کلیدواژه‌های جستجو شده، ایده‌های تبلیغاتی، پیشنهاد کلمات کلیدی، رشد در میزان سرچ کلمه کلیدی طی بازه‌های زمانی 3 ماهه و 6 ماهه و بسیاری از موارد دیگر را به کاربرانش ارائه می‌دهد. اما یک مشکل اساسی در این ابزار وجود دارد و آن‌هم این است که برای استفاده از آن باید حساب گوگل ادوردز (تبلیغات گوگل) داشته باشید.

ابزار SEO SiteCheckup

با SEO SiteCheckup فقط در عرض چند ثانیه و با چند کلیک می‌توانید ببینید موتور جستجو چگونه سایت شما را تفسیر می‌کند.
یکی از برتری‌های سئو سایت چکاب گزارش‌های این ابزار سئو است در مورد مشکلات فنی یا کاستی‌هایی که برای کسب رتبه بهتر در سایت دیده می‌شود.

ابزار Moz

Moz یا ماز تنها یک ابزار سئو نیست بلکه مجموعه‌ای از ابزاهای سئو است. Moz یک راه‌حل عالی برای کسانی است که نیاز به طیف وسیعی از ابزارها دارند و می‌خواهند همه آن‌ها را در یک مکان داشته باشند. پیشنهاد کلمات کلیدی، تحلیل بک‌لینک، تحلیل سئوی صفحات، بررسی رتبه کلمات کلیدی و ... از جمله ابزارهای مفید و قدرتمند Moz هستند. ابزار تحقیق کلمات کلیدی Moz نیز بسیار مفید است و میزان رقابت، سختی کلمه کلیدی و میزان جستجوی هر کلمه را نشان می‌دهد. ابزار بررسی بک‌لینک Moz نیز از دقت بالایی برخوردار است.

قیمت پلن استاندارد MOZ 99 دلار در ماه است.

ابزار Screaming Frog Spider

این ابزار در واقع یک نرم‌افزار است که می‌تواند سایت شما را خزش کند و خطاها و مشکلات آن را به صورت دقیق پیدا کند. از جمله این خطاها می‌توان به خطاهای هدر HTTP، مشکلات رندر جاوا اسکریپت، مشکلات خزش، محتوای تکراری، مشکلات مربوط به کنونیکال و ... اشاره کرد. همچنین از نظر محتوایی کمک زیادی به شما می‌کند، به این صورت که تگ عنوان، متای توضیحات، H1، H2 و ... را بررسی می‌کند و موارد تکراری، بیش از حد بلند یا کوتاه، موارد مشابه با صفحات دیگر و ... را به شما نشان می‌دهد. در مجموع می‌توان Screaming Frog را یک ابزار حرفه‌ای و مفید برای تحلیل و بررسی سایت نامید. شما می‌توانید این برنامه را از طریق سایت‌های دانلود نرم‌افزار، دانلود و نصب کنید.

ابزار Keywordtool

این ابزار از API پیشنهاد کلمات کلیدی گوگل استفاده می‌کند و کلمات کلیدی مرتبط با یک کلمه یا عبارت را پیدا می‌کند. با استفاده از این ابزار می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط را مشاهده کنید اما برای دیدن میزان رقابت، میزان جستجو و لیست کامل کلمات کلیدی باید از نسخه پولی آن استفاده کنید.

ابزار Keywordtool

با استفاده از اشکال مختلف یک کلمه کلیدی که توسط ابزار keywordtool معرفی می‌‌شود، می‌توانید برای نوشتن مقاله یا صفحات لندینگ برای سایت خود استفاده کنید. کار کردن با این ابزار ساده است و تقریباً لیست کاملی از کلمات مرتبط را ارائه می‌دهد، اما انتقادی که به آن می‌‌شود این است که سایر نیازهای کاربر را رفع نمی‌کند.

قیمت استفاده از وبسایت keywordtool.io برای پلن Pro Lite 48 دلار در ماه و برای پلن Pro Plus 88 دلار در ماه است.

ابزار Google Keyword Planner

این ابزار به ویژه برای کلمات انگلیسی بسیار کاربردی است و کلمات کلیدی مرتبط با کلمه وارد شده را همراه با میزان رقابت و جستجوی آن به ما نشان می‌دهد. شاید بزرگترین مزیت Keyword Planner این است که داده‌های ارائه شده آن توسط گوگل تهیه شده است اما استفاده از این ابزار مشکلاتی دارد، از جمله این که برای استفاده از آن باید حساب گوگل ادز (گوگل ادوردز) داشته باشد و همچنین از دقت کافی برای زبان فارسی برخوردار نیست.

ابزار گوگل Trends

Google Trends یکی از ابزارهای رایگان و بسیار مفید است که در بسیاری از مواقع به شما کمک فراوانی می‌کند. این ابزار میزان جستجوی کلمات کلیدی مختلف را در یک بازه زمانی و حتی برای استان‌های مختلف، با یکدیگر مقایسه می‌کند. با استفاده از گوگل ترندز می‌توانید بررسی کنید که کدام شکل از یک کلمه کلیدی جستجوی بیشتری دارد. در برخی موارد گوگل ترندز کلمات کلیدی مرتبط را نیز به ما نشان می‌دهد، مثلاً می‌توانید ببینید ابزار سئو جستجوی بیشتری دارد یا ابزار SEO. هنگام استفاده از این ابزار دقت کنید که کشور مورد نظر خود را ایران انتخاب کنید.

ابزار SimilarWeb

شاید بسیاری از افراد SimilarWeb را تنها ابزاری برای رتبه‌بندی سایت‌ها بدانند (به خصوص بعد از تعطیلی الکسا) اما باید بدانیم اطلاعات بیشتری را به ویژه در نسخه پولی برای ما فراهم می‌کند. از جمله این داده‌ها می‌توان به میزان ترافیک سایت در کانال‌های مختلف، کلمات کلیدی که رقبا از آن ورودی می‌گیرند، اطلاعات مردم‌شناسی یا دموگرافیک کاربران و ... اشاره کرد. در مجموع می‌توان آن را یکی از بهترین ابزارها برای بررسی رقبا نامید.

ابزار Google LightHouse

یکی از ابزارهای بسیار مهم برای اندازه‌گیری سرعت سایت لایت‌هاوس گوگل است. با استفاده از این ابزار همچنین می‌توانید سایت خود را از نظر رعایت اصول سئو، PWA و ... بررسی کنید. Lighthouse پس از بررسی سایت شما نکته‌های بسیار مفیدی نیز برای رفع مشکلات سایت به ویژه در زمینه سرعت سایت به شما ارائه می‌دهد. می‌توان لایت‌هاوس را ابزاری نامید که تمام متخصصان سئو باید از آن استفاده کنند. این ابزار کاملاً رایگان است و همه کاربران مرورگر گوگل کروم با فشردن دکمه F12 به آن دسترسی خواهند داشت.

2 ابزار مهم و رایگان سئو

گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)

خوشبختانه گوگل سرویس‌های رایگانی برای وبمستران و کارشناسان سئو در نظر گرفته است. گوگل سرچ کنسول (یا هملن گوگل وبمستر اولز سابق) از سرویس‌های رایگان گوگل برای مدیریت و تجزیه و تحلیل سایت‌هاست. این ابزار سئو از این جهت که توسط غول موتورهای جستجو یعنی گوگل اداره می‌شود، اطلاعات به‌مراتب باارزش‌تری در اختیار شما قرار می‌دهد.

Google Search Console

با استفاده از این اطلاعات که از طرف گوگل در مورد سایت و عملکرد آن در فهرست نتایج جستجو ارائه می‌شود، می‌توانید از مشکلات سایت خود مطلع شوید و نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنید. این اطلاعات عبارت‌اند از:

 • بررسی وضعیت خزش و ایندکس شدن صفحات
 • کشف و حذف بدافزارها و مشکلات اسپم
 • آگاهی از محبوب‌ترین کلیدواژه‌ها و صفحات سایت
 • آگاهی از رتبه کلمات کلیدی که بیشترین ترافیک را به سایتتان وارد می‌کنند
 • ارزیابی عملکرد سایت بر روی گوشی‌های تلفن همراه و تبلت
 • ارزیابی سرعت سایت (Core Web Vitals)

از آنجا که Search Console متعلق به گوگل است، امکانی برای برقراری ارتباط بین مدیران سایت‌ها و گوگل را ایجاد می‌کند؛ در این راستا شما با استفاده از گوگل سرچ کنسول می‌توانید امور زیر را انجام دهید:

 • ثبت صفحات و پست‌های جدید برای اینکه زودتر توسط خزنده‌ها بررسی شوند
 • حذف محتوایی که نمی‌خواهید کاربران به آن دسترسی داشته باشند

ابزار Google Analytics

چه سایت تجاری داشته باشید و چه سایت شخصی، حتماً به گوگل آنالیتیکس نیاز دارید. آنالیتیکس اطلاعات دقیقی در مورد کاربران و نحوه رفتار آن‌ها در سایت در اختیار شما قرار می‌دهد و با استفاده از این داده‌ها شما می‌توانید در مورد اثرگذاری استراتژی سئوی خود مطمئن شوید یا آن را تغییر دهید. از Google Analytics می‌توان اطلاعات زیر را به دست آورد:

 • تعداد بازدید روزانه از کانال‌های مختلف بازاریابی
 • اطلاعات مردم‌شناسی (Demography) بازدیدکنندگان سایت
 • بررسی کمپین‌های بازاریابی دیجیتال
 • صفحات پربازدید سایت
 • بررسی رفتار کاربران در سایت
 • تعداد کاربرانی که به مشتری تبدیل شده‌اند

معرفی جت سئو ابزار سئو ایرانی

جت سئو یکی از بهترین ابزارهای ایرانی سئو است و می‌توان به جرأت آن را هم‌رده با ابزارهای خارجی مانند SEMRush، MOZ و ... دانست. اما برتری جت سئو نسبت به این ابزارهای بین‌المللی، ایرانی بودن آن است. وقتی شما از یک ابزار ایرانی برای آنالیز و تجزیه و تحلیل سئو سایت خودتان استفاده کنید، علاوه بر اینکه امکان استفاده از پشتیبانی به زبان فارسی برای شما فراهم می‌‌شود، خرید به مراتب ساده‌تری نسبت به خرید از سایت‌های خارجی نیز خواهید داشت و از همان امکانات برخوردار خواهید شد. ضمن اینکه برخی امکانات مهم مانند سنجش سرعت سایت از سرورهای ایران انجام می‌شود و نتایج دقیق‌تری را به شما نشان می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های جت سئو افزونه رایگان آن برای مرورگر کروم است، در نتیجه می‌توانید در هر جا و به راحتی وضعیت سئو سایت خود را بررسی و عملکرد محتوا و کمپین‌هایتان را دنبال کنید.

از قابلیت‌های جت سئو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بررسی رتبه کلمات کلیدی در ابزار جت سئو
 • ابزار تحقیق کلمات کلیدی (واژه‌گستر)
 • ابزار تحلیل و بررسی رقبا
 • ابزار شکاف کلمات کلیدی 
 • رابط کاربری ساده و زیبا
 • تحلیل کامل سایت و ارائه پیشنهاد برای افزایش ترافیک آن
 • ارائه پیشنهاد برای بهبود رتبه گوگل
 •  بررسی فنی سایت و ارائه اطلاعات دقیق از خطاهای سایت 
 • برخورداری از پشتیبانی فارسی 
 • رتبه جت سئو

بررسی رتبه کلمات کلیدی در ابزار جت سئو

بسیاری از متخصصان سئو و وبمسترها دنبال این هستند که ببینند هر روز رتبه کلمات کلیدی موردنظر آنها چه تغییراتی داشته است. ابزار رتبه کلمات کلیدی جت سئو با استخراج صفحات فرود و کش گوگل به شما نشان می‌دهد که رتبه‌هایتان چه تغییری داشته‌اند. این ابزار قدرتمند به صورت روزانه و خودکار رتبه کلمات کلیدی شما را بررسی کرده و نتایج آن را در اختیارتان می‌گذارد. اما نکته مهم این است که جت سئو به شما می‌گوید صفحات مدنظر که با افت رتبه مواجه شده‌اند، چه مشکلاتی دارند و چطور باید آنها را اصلاح کنید.

بررسی رتبه کلمات کلیدی در ابزار جت سئو

بررسی و تحقیق کلمات کلیدی در ابزار جت سئو

یکی دیگر از بزرگترین دغدغه‌های کارشناسان سئو و مدیران سایت‌ها این است که بتوانند بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنند تا رتبه خوبی بگیرند. از ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی در جت سئو، واژه‌سنج و واژه‌گستر است که به کمک الگوریتم رنک برین گوگل موارد زیر را در اختیار شما می‌گذارد:

 • حداقل و حداکثر کلمات و تعداد کلمات پیشنهادی
 • عبارت‌های مرتبطی که کاربران گوگل جستجو می‌کنند
 • استفاده از تصاویر در محتوا
 • نمودار چگالی و فراوانی به صورت ترکیبی و تک‌واژه
 • کلمات کلیدی پیشنهادی برای عنوان صفحه
 • کلمات کلیدی پیشنهادی برای متای توضیحات
 • کلمات کلیدی پیشنهادی برای تگ‌های heading
 • کلمات کلیدی پیشنهادی برای متن تصاویر

بررسی گراف لینک در ابزار جت سئو

هر سایتی، علاوه‌بر لینک‌سازی داخلی، می‌تواند لینک‌های زیادی را از بیرون دریافت کند. وقتی تعداد این لینک‌ها زیاد باشد، کار برای متخصصان سئو سخت می‌شود و نمی‌توانند مدیریت درستی روی آنها داشته باشند یا بفهمند کدام لینک ارزشمندتر است. گزارش گراف لینک در جت سئو اهمیت لینک‌های ورودی از سایت‌های دیگر را بررسی می‌کند. یکی از ویژگی‌های جذاب و کاربردی گراف لینک این است که براساس عمق صفحات تمام لینک‌های ورودی به یک صفحه از سایت شما و ارزش آنها را نشان می‌دهد. این ابزار قدرتمند، علاوه بر نمایش تعداد فراوانی انکرتکست‌ها، به صورت کاملا نموداری عمق صفحات و تمامی لینک‌های دریافتی را نمایش می‌دهد.

گزارش تغییرات الگوریتم های گوگل در ابزار جت سئو

گاهی اوقات نمی‌دانیم خوب یا بد شدن رتبه ما در گوگل به خودمان مربوط است یا عملکرد رقبا. اما چیزی که نادیده گرفته می‌شود به‌روزرسانی‌ها و تغییرات الگوریتم‌های گوگل است. یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در جت سئو، گزارش تغییرات الگوریتم‌های گوگل نام دارد. تفاوت اصلی این گزارش با نمونه‌های خارجی مانند مازکست این است که در گزارش جت سئو، تغییرات مربوط به ایران به صورت کامل و دقیق بررسی و ارائه می‌شود. جت سئو براساس فرمول‌های به‌دست آمده و با بررسی بیش از 5000 کلمه کلیدی در شاخه‌های مختلف، وضعیت تغییرات الگوریتم‌های گوگل و شدت و میزان تغییرات نتایج ایران را تحلیل کرده و به شما گزارش می‌دهد.

ما همواره به دنبال ارتقا و بیشترکردن ابزارهای جت سئو هستیم. فهرست کامل امکانات جت سئو را می‌توانید در صفحه تعرفه‌ها مشاهده کنید. همچنین با دنبال‌کردن شبکه‌های اجتماعی جت سئو می‌توانید از جدیدترین اخبار در مورد این ابزار قدرتمند باخبر شوید.

عضویت رایگان در جت سئو

پربازدیدترین ها

پیج رنک گوگل (PR) چیست و چگونه آن را افزایش دهیم؟
گوگل برای رتبه‌بندی صفحات و نمایش نتایج جستجوها، فاکتورهای زیادی را در نظر می‌گیرد. یکی از موارد مهم در مشخص کردن صفحات مهم، پیج رنک است. در این مطلب بیشتر درباره این معیار و نحوه افزایش آن صحبت خواهیم کرد.
دیجیتال مارکتینگ چیست؟ آشنایی با بازاریابی دیجیتال
برای کسب بیشترین بهره از هر کاری باید با زمانه پیش رفت. اکنون نیز در زمانه‌ای قرار گرفتیم که تقریباً می‌توان گفت تمام مردم از ابزارهای اینترنتی مانند موبایل، لپ‌تاپ و تبلت به صورت روزانه استفاده می‌کنند. خالی گذاشتن چنین محیط‌های مهمی که مشتریانمان هر روز ساعاتی را در آن سپری می‌کنند، فضا را برای عرض اندام رقبا باز خواهد کرد. پس اگر نمی‌خواهید از رقیبانتان جا بمانید دیجیتال مارکتینگ را فراموش نکنید.
سئو چیست؟ اهمیت و کاربرد SEO برای کسب و کارهای آنلاین
SEO به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است و تعاریف زیادی از آن وجود دارد که تقریبا محتوای اصلی آنها یکسان است. به مجموعه اقداماتی که برای حضور در نتایج برتر موتورهای جستجو و دریافت ترافیک ارگانیک انجام می‌دهید سئو گفته می‌شود.